• Page contrast

17 kwietnia na Stadionie Miejskim im. Mieczysława Haspla w Jarosławiu odbył się lokalny etap Zawodów Sportowo – Obronnych Młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy. Zostały one poprzedzone kwalifikacjami, które odbywały się podczas zajęć wychowania fizycznego. Uczniowie z najlepszymi wynikami zakwalifikowali się do udziału w zawodach.

Młodzież z radością i dużym zaangażowaniem, w duchu fair – play rywalizowała ze sobą w różnych konkurencjach sportowych, w tym w biegach na dystansach 100, 200 i 400 metrów, skoku w dal i rzucie piłeczką palantową. W kategorii dziewcząt I miejsce wywalczyła Weronika Jędruch. Tuż za nią na miejscu II uplasowała się Amelia Mańkiewicz, zaś na miejscu III stanęła Faustyna Olejarz. W kategorii chłopców najlepsze wyniki w większości konkurencji uzyskał Daniel Mycek zajmując tym samym I miejsce. Na podium stanęli również Andrzej Grzegorzak zdobywając II miejsce i Damian Porczak zajmując miejsce III.  Zdobywcy czołowych miejsc otrzymali z rąk Komendant Hufca pani Wioletty Propoli puchary oraz dyplomy okolicznościowe.

Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali nauczyciele wychowania fizycznego Zespołu Szkół Spożywczych i Biznesowych oraz kadra opiekuńczo-wychowawcza jarosławskiego 9-12 Hufca Pracy.

Zawody sportowo obronne w jarosławskim 9 12 Hufcu Pracy 2Zawody sportowo obronne w jarosławskim 9 12 Hufcu Pracy 4Zawody sportowo obronne w jarosławskim 9 12 Hufcu Pracy 5Zawody sportowo obronne w jarosławskim 9 12 Hufcu Pracy 6Autor tekstu i zdjęć: Dorota Czuczkiewicz, starszy wychowawca 9-12 HP Jarosław