• Page contrast
Grajewo: Ferie to nie czas na nudę!

Hufiec Pracy w Grajewie przygotował dla młodzieży na tegoroczne ferie propozycje po wcześniejszych konsultacjach z podopiecznymi. Wszystko po to, by odpoczynek od szkoły i pracy stanowił przyjemna formę aktywności. Młodzież przede wszystkim chciała mieć okazję do wspólnych spotkań z rówieśnikami, dlatego kadra hufca zaproponowała rozgrywki sportowe, zajęcia artystyczne i trochę działań prospołecznych, które nie wymagały dużego nakładu wysiłku, a niosły za sobą wiele radości i uśmiechu na twarzy.

Ferie uczestnicy z Grajewa rozpoczęli od inicjatywy skierowanej do dzieci z Terapeutycznego Punktu Przedszkolnego „Milowy Krok”, gdzie empatyczne uczestniczki zaprosiły dzieci do świata bajek poprzez wspólne czytelnictwo oraz wyklejanie kolorowych okładek i zakładek do książek dla ukochanych dziadków. Kolejną propozycją na nudę były rozgrywki pod nazwą „Paletki w rękach, kij na stole – kreatywne zajęcia sportowe”. Podczas tych zajęć młodzież rozwijała umiejętności motoryczne oraz techniki i strategie gry, a przy okazji tworzyła pozytywne relacje z rówieśnikami i kadrą. Wszystkich cieszyła współpraca w zespołach i zabawa według zasad fair play. Żeby nie zapomnieć o potrzebujących młodzież podczas pierwszego tygodnia ferii zakończyła trwającą prawie dwa miesiące zbiórkę odzieży używanej, ale nadal w dobrym stanie, która zapewne trafi do potrzebujących osób.

Drugi tydzień ferii rozpoczął się w atmosferze relaksu za sprawą prac artystycznych. Malowanie na szkle okazało się doskonałą okazją do odpoczynku od czynności dnia codziennego w tym nauki i pracy. Na zakończenie ferii zaplanowano rozgrywki komputerowe w gry, które uczestnicy wspólnie z kadrą wybrali. Przeniesienie się w świat online było ostatnim etapem ładowania energii na nowy semestr.

Ponadto 9 uczestników hufca a zarazem projektu „WYstartujMY RAZEM” współfinansowanego ze środków EFS +, w ramach programu Fundusze Europejskie dla Podlaskiego 2021- 2027 brało udział w pięciodniowych, wyjazdowych warsztatach samorozwoju i motywacji. Odbyły się one w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Wasilkowie. Tam wspólnie z pozostałymi 40 uczestnikami projektu z miejscowości Łomża, Kolno, Augustów i Wasilków brali udział w bardzo bogatym programie edukacyjnym, który aktywizował ich pod kątem rozwoju zawodowego i społecznego.

#WYstartujMYRAZEM #FUNDUSZEUE #FUNDUSZEEUROPEJSKIE

Grajewo: Ferie to nie czas na nudę! Grajewo: Ferie to nie czas na nudę! Grajewo: Ferie to nie czas na nudę! Grajewo: Ferie to nie czas na nudę! Grajewo: Ferie to nie czas na nudę!

Autor tekstu: Magdalena Sawicka – komendant Hufca Pracy w Grajewie
Zdjęcia: Magdalena Sawicka – komendant Hufca Pracy w Grajewie, Anita Suchodolska – wychowawca Hufca Pracy w Grajewie