• Page contrast
Wasilków: Dzień życzliwości w OSiW

Uczestnicy Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Wasilkowie obchodzili Światowy Dzień Życzliwości. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Przesłanie akcji jest proste – bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką.

Uczestnicy w ramach obchodów tego święta wykonali gazetkę okolicznościową oraz słoik dobroci, do którego włożyli kartki z zadaniami do wykonania. Zadania te ściśle odnosiły się do uczuć i emocji. Polecenia zawarte w słoiku miały pomóc rozwijać empatię i skupiać uwagę nie tylko na sobie, ale również na bliskich. Wspólne zajęcia pokazały młodzieży, że bycie miłym, okazywanie dobra, rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania – nie tylko obdarowanego życzliwością, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje.

Wasilków: Dzień życzliwości w OSiW Wasilków: Dzień życzliwości w OSiW Wasilków: Dzień życzliwości w OSiW Wasilków: Dzień życzliwości w OSiW Wasilków: Dzień życzliwości w OSiW

Autorzy tekstu i zdjęć: Dominika Kazimierowicz-Hanusiak, Ewa Wołkowycka – wychowawcy OSiW OHP w Wasilkowie