• Page contrast

W maju w ramach dalszego etapu projektu Moje finanse młodzież z Hufca Pracy w Bydgoszczy oraz z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Toruniu brała udział w zajęciach edukacyjnych z wykładowcami z Wyższej Szkoły i Gospodarki z zakresu finansów i przedsiębiorczości.

Uczestnicy mogli się dowiedzieć na czym polega tradycyjny model oszczędzania oraz jakie są techniki pomnażania swoich oszczędności, jak i  przekonali się, że zasadnym jest pracować nie tylko i wyłącznie na pokrycie podstawowych wydatków ale gromadzić i lokować oszczędności. W ramach zajęć o charakterze warsztatowym młodzież korzystała z tzw. konta demo gdzie nabywała i sprzedawała swoje akcje. Młodzież przekonała się również, że założenie własnej firmy jest stosunkowo łatwe i jest alternatywą w stosunku do pracy na pełen etat.  Jednym z elementów podsumowujących cykl spotkań było krótkie zaprezentowanie pomysłu na swoją przyszłą firmę jako sposobu na samozatrudnienie. Uczestnicy poznali ścieżkę zakładania własnej działalności, która stanowi jedną z alternatyw dla pracy na etacie „u kogoś”, jest zarówno wymagająca jak i dająca wiele satysfakcji.

Udział w module Finanse i przedsiębiorczość poszerzył u młodzieży wiedzę z tego zakresu, umocni przekonanie, że te dwa aspekty są ze sobą ściśle powiązane, a realizacji ich przez ekspertów była doskonałą okazją do zadawania wielu pytań – jak mawia przysłowie – kto pyta, ten nie błądzi.