• Page contrast

Dzień Dziecka w Młodzieżowym Centrum Kariery był wspaniałą okazja, aby porozmawiać nie tylko o najmłodszych pociechach, ale także o naszych młodych mamach, które kilka dni temu również obchodziły swoje święto - Dzień Matki.

W ramach przedsięwzięcia „Godzenie ról zawodowych i rodzinnych”, MCK zorganizowało warsztaty pn. „Zawód-MAMA”.

Warsztaty miały na celu zdobycie wiedzy i umiejętności organizacji podstawowych obowiązków rodzinnych i zawodowych, pomagających w utrzymaniu aktywności zawodowej. Omówiono m.in. zapisy Kodeksu Pracy oraz stereotypy dotyczące rodziców na rynku pracy.

- W ten szczególny dzień miałyśmy ogromną przyjemność gościć w naszej siedzibie cudowne młode mamy wraz z dziećmi i przyszłe mamy, które już niebawem powitają na świecie swoje maluszki. To był naprawdę miły i owocnie spędzony czas-podsumowuje doradca zawodowy.

Największym zainteresowaniem cieszył się oczywiście kącik zabaw dla malucha. A nasze absolwentki i uczestniczki zainteresowało 10 porad dla młodej mamy.

- Nie żałuję, że zostałam mamą w młodym wieku. Dziecko nie jest ciężarem i w niczym nie przeszkadza. Według mnie bycie młodą mamą ma swoje zalety. Im wcześniej się odchowa dziecko, tym szybciej można zająć się sobą i spełniać się zawodowo-twierdzi absolwentka inowrocławskiego Hufca Pracy.

Bycie mamą to zawód na całe życie, który nie wyklucza się z innymi aktywnościami. Nasze uczestniczki już wiedzą, jak pogodzić role rodzinne i zawodowe, nie porzucając swoich marzeń. W planach mają rozwój zawodowy, podczas którego nasza kadra wpiera je będzie wspierać.

godzenie_rol_zawodowych_Inowrolaw_2
godzenie_rol_zawodowych_Inowrolaw_2
godzenie_rol_zawodowych_Inowrolaw_3
godzenie_rol_zawodowych_Inowrolaw_3
godzenie_rol_zawodowych_Inowrolaw_4
godzenie_rol_zawodowych_Inowrolaw_4
godzenie_rol_zawodowych_Inowrolaw_5
godzenie_rol_zawodowych_Inowrolaw_5