Zimowy relaks

Zima w mieście wcale nie musi być nieatrakcyjna i nudna – wiedzą o tym uczestnicy mazowieckich jednostek OHP, którzy postanowili spędzić zimową przerwę od nauki w sposób aktywny.

Podczas spotkań w jednostkach OHP młodzi ludzie realizowali kolejne moduły programów kulturalno-oświatowych, zapoznawali się z podstawowymi przepisami gry w ping ponga, piłkarzyki, szachy i warcaby, kręgle czy bilard. Jedni woleli dynamiczne zmagania, inni ćwiczyli bardziej statycznie i poznawali tajniki decoupage, robótek na szydełku i drutach.

Uczestnicy zainteresowani sportami zimowymi mieli możliwość skorzystania z różnorodnej oferty miejskich lodowisk. Uczyli się podstaw łyżwiarstwa oraz doskonalili technikę jazdy. Część popisywała się swoimi umiejętnościami, a inni przełamywali strach i obawy przed pierwszą jazdą na lodzie.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty z decoupage, przybliżające tę niekonwencjonalną technikę ozdabiania różnych przedmiotów, tworzenia oryginalnych projektów i niepowtarzalnych wzorów.

Odpowiednio dobrane, ciekawe zabawy wzbogacają doświadczenia, kształtują umiejętności współdziałania w grupie – mówili wychowawcy, a młodzież dodawała, że pozwalają także na relaks i oderwanie się od problemów dnia codziennego.