Zawód? Kosmetyczka

Ruszyły kursy zawodowe dla młodzieży biorącej udział w projekcie „Od szkolenia do zatrudnienia – YEI” przygotowujące do pracy na stanowisku – kosmetyczka z elementami wizażu i stylizacji paznokci.

W kursie zawodowym bierze udział dziesięć uczestniczek z Młodzieżowego Centrum Kariery w Opatowie. Zajęcia odbywają się w tamtejszym salonie „Eliza”. Program obejmuje 150 godzin lekcji m.in. z zakresu wiedzy o anatomii i fizjologii człowieka. Lwią część czasu pochłonie poznawanie technik przeprowadzania zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających, w tym przedłużania paznokci różnymi metodami, ich zdobienia i stylizacji.

Po ukończeniu kursu i zdaniu egzaminu uczestnicy projektu otrzymają zaświadczenia.  Kolejnym etapem projektu będzie trzymiesięczny staż w wyuczonym zawodzie. Zajęcia w ramach tego samego projektu odbyły się także w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Kielcach. Ich prowadzącą była Paulina Gorzkowska, która omówiła zasady pielęgnacji i stylizacji paznokci. Uczestniczki miały możliwość poćwiczyć na profesjonalnym sprzęcie pod okiem prowadzącej.

– Bardzo się cieszę z udziału w tym kursie zawodowym, na którym chce się jak najwięcej nauczyć. W przyszłości wiążę z tym kierunkiem swoją zawodową pracę i obecnie innej nie szukam, gdyż jestem przekonana, że po skończeniu kursu kielecki hufiec zaoferuje mi staż – powiedziała Patrycja Szafranek, uczestniczka projektu.

 

Zajęciom przyglądali się zastępca komendanta Świętokrzyskiej Wojewódzkiej Komendy OHP w Kielcach Lucyna Brelska i komendant kieleckiego hufca Jacek Klamka. Opiekunem grupy była Ewelina Jabłońska.

Projekt realizowany jest w ramach Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych