Zakończenie projektu NBP

W Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Człuchowie odbyło się seminarium podsumowujące projekt pn. „Twoja przyszłość w Twoich rękach” realizowany wspólnie przez Pomorską Wojewódzką Komendę OHP i Narodowy Bank Polski w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Wśród licznie przybyłych gości nie zabrakło Wicewojewody Pomorskiego Mariusza Łuczyka, dyrektora gdańskiego oddziału Narodowego Banku Polskiego Marzeny Tymoszuk, Burmistrza Miasta Człuchowa Ryszarda Szybajło oraz przedstawicieli innych władz lokalnych, dyrektorów szkół, pracodawców, młodzieży i kadry Pomorskiej WK. Uroczystego otwarcia imprezy dokonał Wojewódzki Komendant Bogdan Wiszowaty, a następnie głos zabrał Wicewojewoda Pomorski Mariusz Łuczyk.

Pierwsza część seminarium poświęcona była poszerzeniu i usystematyzowaniu wiedzy zdobytej przez młodzież podczas faz realizacji projektu. Pomogły w tym wystąpienia zaproszonych gości: Anny Kaczorowskiej z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku, Renaty Chmielak z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Elżbiety Śliwińskiej-Frelichowskiej z Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, która poruszyła bardzo ciekawy temat zakładania spółdzielni socjalnych. Z koeli przedstawienie założeń projektowych, prezentacja nagrodzonych biznesplanów oraz wręczenie dyplomów i nagród, to program drugiej części seminarium.

Spotkanie było okazją do rozstrzygnięcia „Konkursu na najlepszy biznesplan”, który był jednym z etapów projektu. Uroczystego wręczenia nagród dokonali Wicewojewoda Pomorski Mariusz Łuczyk, dyrektor Narodowego Banku Polskiego Marzena Tymoszuk oraz Wojewódzki Komendant Bogdan Wiszowaty. Zamknięcia uroczystości dokonała

Na zakończenie dyrektor NBP Marzena Tymoszuk oraz Wojewódzki Komendant Bogdan Wiszowaty podziękowali wszystkim za udział, zaangażowanie i inwencją twórczą przy pisaniu biznesplanów oraz za uczestnictwo w projekcie.