Zakończenie projektu Fun-Fit

Promowanie zdrowego trybu życia wśród młodych ludzi, świadomie dbających o swoje zdrowie i kondycję fizyczną, a także prawidłowe odżywanie się oraz integracja z lokalnym środowiskiem to cele projektu „Fun-Fit” realizowanego przez 12-35 Hufiec Pracy w Sosnowcu (Śląska WK) w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności. Podczas podsumowania wręczono nagrody najaktywniejszym uczestnikom.

Pieczę nad prawidłową realizacją projektu sprawowała Śląska Wojewódzka Komenda OHP w Katowicach. Z powodu ograniczeń dotyczących ilości osób w lokalu sportowym spowodowanych pandemią koronawirusa uroczystość wręczania nagród została przygotowana zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia.

W pierwotnym założeniu projektu nagrodę główną za wybitne osiągnięcia miał otrzymać tylko jeden uczestnik. Jednak ze względu na duże zaangażowanie młodzieży pierwsze miejsce zajęli ex aequo Adam Jermak i Wiktor Parzelka, którzy otrzymali rowery. Ponadto wszyscy uczestnicy zostali obdarowani wartościowymi nagrodami, które umożliwią dalszą pracę nad kondycją fizyczną. Osoby, które również wykazały się dużą determinacją otrzymały karnety na siłownię. Tradycyjnie wszyscy obecni na ostatnim spotkaniu mogli skorzystać z Fit Baru, czyli fit deserów i przekąsek przygotowanych przez firmę dietetyczną BoxKitchen.

Projekt „Fun-Fit” został zainicjowany przez uczestników sosnowieckiego hufca i był skierowany do 20-osobowej grupy młodzieży w wieku od 16 do 25 lat obojga płci, która chciała poprawić swoją sprawność fizyczną, poprzez trening personalno-wytrzymałościowy (crossfitowy) oraz zdobyć wiedzę na temat zdrowego odżywania się. Udział w projekcie był bezpłatny, uczestnicy nie ponieśli dodatkowych kosztów udziału w projekcie. Projekt trwał w okresie od 1 października 2019 r. do 31 marca 2020 r. Podczas spotkań młodzież miała możliwość wzięcia udziału w prelekcji dotyczącej zdrowego trybu życia, treningu siłowym, warsztatach zdrowego odżywiania się oraz skorzystać z Fit Baru. Zajęcia były prowadzone przez wykwalifikowanych specjalistów – trenera personalnego oraz dietetyka i odbywały się na siłowni IronGym i Fitness w Sosnowcu. Ponadto całą grupą opiekował się coach.