Z Wawelu na Skałkę

W niedzielę, 12 maja 2019 r., uczestnicy i kadra 6-5 Hufca Pracy w Krakowie reprezentowali Małopolską WK OHP podczas procesji z Wawelu na Skałkę, która odbyła się ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika.

W tym roku uczestnicy procesji przeszli ulicami: Podzamcze, Bernardyńską, bulwarami wiślanymi, Dietla, Augustiańską i Skałeczną. Prowadził ją Prymas Polski Arcybiskup Wojciech Polak. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele duchowieństwa, władz państwowych i samorządowych, wyższych uczelni, bractw, delegacji w strojach ludowych z różnych zakątków Małopolski oraz tysiące wiernych z Krakowa i okolic.

W procesji tradycyjnie niesiono relikwie świętych i błogosławionych archidiecezji krakowskiej: św. Stanisława, św. Jana Pawła II, św. Brata Alberta, św. Faustyny, a także przywiezione z Gniezna relikwie św. Wojciecha. Liturgii przy Ołtarzu Trzech Tysiącleci przewodniczył i homilię wygłosił Metropolita Gdański Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź. Przed zakończeniu uroczystości Metropolita Krakowski Arcybiskup Marek Jędraszewski serdecznie podziękował uczestnikom procesji za wspólną modlitwę.

Dla młodzieży hufca, która po raz pierwszy brała udział w tej uroczystości, było to ogromne przeżycie duchowe i religijne.