Z Kraśnika do Krakowa i okolic

Uczestnicy Hufca Pracy w Kraśniku i grupy wychowawczej w Janowie Lubelskim (Lubelska WK) wrócili z wycieczki po Małopolsce, która została zorganizowana w ramach konkursu grantowego Komendy Głównej OHP „Aktywny wypoczynek z OHP – 2019”.

Siedmiodniowa wycieczka rozpoczęła się od wizyty w Krakowie i zwiedzania Katedry na Wawelu.

– Następnie młodzież zwiedziła jaskinię zwaną Smoczą Jamą znajdującą się u podnóża krakowskiego wzgórza wawelskiego, a także Zamek Królewski na Wawelu – dawną rezydencję królewską. Dla młodzieży była to podróż w głąb historii Polski – przyznaje Anna Chrzanowska, komendant Hufca Pracy w Kraśniku.

Młodzież zwiedziła także park miniatur „Świat Marzeń” w Inwałdzie. Znajduje się tam 60 miniaturowych charakterystycznych budowli z całego świata, także z Polski. Później młodzi turyści spacerowali po Ojcowskim Parku Narodowym, aby następnego dnia zejść pod ziemię, podziwiając atrakcje zabytkowej Kopalni Soli w Wieliczce.

Był też czas na zabawę w parku rozrywki „Energylandia” w Zatorze.

Młodzież odwiedziła także Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach.  – Muzeum jest podróżą w czasie i opowieścią o człowieku pełnym pasji, mądrym i szlachetnym. Młodzież obejrzała między innymi najcenniejsze pamiątki należące do rodziny Wojtyłów – dodaje Chrzanowska. – Muzeum zrobiło ogromne wrażenie na całej grupie – dodaje.

Na szlaku wycieczkowym znalazła się Kalwaria Zebrzydowska, a także sanktuarium, którym opiekują się Ojcowie Bernardyni.