Młodzież ze wszystkich jednostek Podkarpackiej Wojewódzkiej Komendy OHP kontynuuje zbiórkę makulatury na budowę studni dla ludności w Czadzie.

Od początku bieżącego roku szkoleniowego zgromadzoną w jednostkach makulaturę w postaci starych książek, kartonów i czasopism przewieziono do Rzeszowa. Tam została ona dostarczona przez Wojewódzkiego Duszpasterza OHP ks. Czesława Matułę oraz uczestnika i komendanta miejscowego 9-1 Hufca Pracy do kontenerów przeznaczonych na ten cel, znajdujących się przy kościele św. Rocha w parafii Rzeszów Słocina i parafii Podwyższenia Krzyża na ul. Krakowskiej.

Akcja zbierania makulatury na studnie w Czadzie prowadzona jest od kilku lat przez licznych wolontariuszy i instytucje na terenie Archidiecezji Przemyskiej i Diecezji Rzeszowskiej.

Do tej pory wybudowano kilka studni na misji prowadzonej przez ks. Edwarda Ryfę.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.