pdptr

dkba1

Od stycznia br. uczestnicy grajewskiego Hufca Pracy (Podlaska WK) biorą udział w II edycji zbiórki nakrętek dla Nikosia. Chłopczyk od urodzenia choruje na SMA typu 1, czyli rdzeniowy zanik mięśni w najcięższej postaci. Jego rodzice zbierają środki na bardzo kosztowną terapię genową.

ZDJNR1Uczestnicy hufca z dużym zaangażowaniem przystąpili do akcji zbierając plastikowe nakrętki, a przede wszystkim motywując innych do włączenia się do udziału w tej szczytnej inicjatywie. Nie zniechęca ich ogromna kwota, którą należy zebrać, by osiągnąć cel. Wierzą, że razem można więcej i deklarują dalszą pomoc, gdyż każda nakrętka jest na wagę złota.

Zebrane do tej pory nakrętki wrzucono do symbolicznego serca - wielkiego metalowego kosza dedykowanego na leczenie Nikodema. Dzięki takim inicjatywom młodzież uczy cię wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka oraz rozbudza refleksję nad znaczeniem życia. Wartością dodaną jest również dbałość o nasze środowisko.

 

 

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.