pdptr

dkba1

Wychowankowie jednostek Opolskiej WK OHP biorący udział w projekcie pn. „Z europejskimi kompetencjami na rynek pracy” (Erasmus+) wyjechali na staże zawodowe do Hiszpanii.

Młodzież odbywa praktyki w zawodach kucharza, fryzjera i mechanika pojazdów samochodowych. Zaraz po przyjeździe do pięknej Sewilli – miejscowości praktyk, młodzi ludzie niezwykle szybko odnaleźli się w nowym miejscu. Codziennie poznają coraz lepiej swoje miejsca pracy oraz obowiązki.

Już po tygodniu pobytu w Hiszpanii uczestnicy zauważyli różnice kulturowe i zwyczajowe w pracy, jak i poza nią, co jest niewątpliwie ciekawe, a często nawet dość zaskakujące. Młodzież bardzo mocno angażuje się we wszystkie działania. Odbywa również szkolenie językowe na miejscu, aby móc jak najlepiej porozumieć się z hiszpańskimi pracodawcami i klientami. Cała logistyka wyjazdu odbyła się zgodnie z wprowadzonymi obostrzeniami po stronie polskiej, jak i hiszpańskiej.

opst2  opst5

erasmus plus logo

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.