pdptr

dkba1

Kadra 11-18 Hufca Pracy w Nowym Dworze Gdańskim (Pomorska WK) zorganizowała warsztaty wielkanocne dla uczestników.

otw2Zajęcia były okazją do rozmów na temat zwyczajów związanych z okresem Świąt Wielkanocnych, w szczególności z Wielką Sobotą. Wtedy to w kościołach odbywa się święcenie pokarmów i symboli wielkanocnych. W koszykach nie może zabraknąć chleba (symbol ciała Pana Jezusa), soli (minerał dający życie oraz podstawa istnienia), baranka (symbol zwycięstwa dobra nad złem i życia nad śmiercią), jajka (symbol odradzającego się życia), a także wędlin, masła czy chrzanu.

W drugiej części warsztatów uczestnicy samodzielnie wykonali wielkanocne pisanki oraz koszyczki, z którymi udadzą się w Wielką Sobotę do koscioła ze święconką. Nie zabrakło też innych ozdób świątecznych przygotowanych z wykorzystaniem różnych technik.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.