Baner do karieryM

Grupa inicjatywna wspierana przez Hufiec Pracy w Pyskowicach (Śląska WK) realizuje projekt pn. „Spacer na sześć łap” finansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności.

Jego głównym celem jest poprawa losu bezdomnych zwierząt przebywających w schroniskach oraz edukowanie najmłodszych mieszkańców miasta w zakresie świadomej adopcji zwierząt.

Działania projektowe skupiają się na wizytach w schroniskach dla bezdomnych zwierząt w Gliwicach i Miedarach. Młodzież odwiedza podopiecznych schronisk, wyprowadza psy na spacer, a także wspiera schroniska darami w postaci karmy dla zwierząt, czy też ocieplanych bud na zimę. Wszystkie wizyty w schroniskach odbywają się z zachowaniem zasad obowiązującego reżimu sanitarnego.

W ramach projektu przewidziano jeszcze wizyty u pyskowickich przedszkolaków, w trakcie których odbędą się pogadanki na temat świadomej adopcji zwierząt.

py3 py2

eks event

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.