pdptr

dkba1

Rada Młodzieży z Hufca Pracy w Lublinie, po zakończeniu marcowej inicjatywy pomocy dla ofiar pożaru, nawiązała współpracę z fundacjami i stowarzyszeniami charytatywnymi. Pomysł, aby wykorzystać rzeczy pozostałe po zbiórce dla pogorzelców, doczekał się realizacji.

saq2Zebrane ubrania przekazano Fundacji ECO Textil, schronisku i noclegowni dla mężczyzn Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta w Lublinie i PCK, a także wsparto akcję „Pomaganie przez ubranie”. Przekazane rzeczy posłużą do ponownego wykorzystania.

W przypadku przedsięwzięcia „Pomaganie przez ubranie” chodzi o wsparcie finansowe wybranej akcji charytatywnej – tym razem dary będą przeznaczone na rehabilitację dziecka z porażeniem mózgowym.

Do wykorzystania jest jeszcze kilka pudeł obuwia, które po czasie łagodzenia obostrzeń związanych z pandemią będą zawiezione do zaprzyjaźnionych parafii na Ukrainie. Problemy tamtejszych parafian znane są pracownikom lubelskiego Hufca Pracy z wyjazdów z młodzieżą i wolontariuszami na Wołyń w związku z porządkowaniem polskich cmentarzy.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.