pdptr

dkba1

Jak co roku, młodzież z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Iwoniczu (Podkarpacka WK) zaangażowała się w akcję charytatywną pn. „Pola Nadziei”. 16 marca 2021 r. w ramach koła etnograficzno- plastycznego „Kolorowy Świat” odbyły się zajęcia, podczas których uczestnicy wykonywali żonkile z krepiny i bibuły.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na los osób nieuleczalnie chorych, będących u kresu życiowej drogi oraz pozyskiwanie funduszy na działalność hospicjum. Ważny jest wymiar edukacyjny akcji skierowanej do dzieci i młodzieży dla uwrażliwienia najmłodszych członków społeczeństwa na potrzeby osób chorych, starszych i niepełnosprawnych.

Żonkile są symbolem zwycięstwa życia nad śmiercią. Dzięki nim możemy nieść nadzieję. Kwiaty wykonane przez młodzież z Iwonicza będą rozdawane na ulicznych kwestach. Zebrane w ten sposób środki zostaną przekazane na hospicjum.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.