Wojewódzka Rada Młodzieży działająca w Podkarpackiej WK OHP w Rzeszowie zainicjowała akcję pn. „Ocalić od zapomnienia”. Celem młodzieży było uporządkowanie i zadbanie o groby osób zasłużonych dla lokalnej społeczności.

W inicjatywie wzięli udział uczestnicy wszystkich podkarpackich jednostek OHP. Dla młodych ludzi była to żywa lekcja historii, która wzbudziła ich zadumę, refleksję nad własnym życiem i rozmowy o szybkim przemijaniu. Uczczenie pamięci tych, których już między nami nie ma, było moralnym i patriotycznym obowiązkiem.

Mottem przedsięwzięcia był tekst utworu polskich wykonawców muzyki hip hop, z którą identyfikuje się duża grupa młodzieży:

…Rodowity Polak, dumny z pochodzenia, Krwią naszych przodków zalana ta ziemia, Walczyli o Nią, więc ja to doceniam, Hołd bohaterom z polskiego podziemia…

Uczestnicy inicjatywy udowodnili, że w ich życiu ważna jest pamięć o przodkach, gdyż determinuje to jak żyjemy i kim jesteśmy.

0c5
0c5
oc4
oc4
oc2
oc2
oc1
oc1

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.