pdptr

dkba1

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie uzyskało akredytację w programie Erasmus+ na lata 2021-2027. W ten sposób jednostka będzie miała przez pięć lat uproszczony dostęp do zdobycia dofinansowania w ramach programów unijnych związanych z kształceniem i szkoleniem zawodowym. Wynika to z profilu jednostki, która zajmuje się edukacją zawodową młodzieży.

Akredytacja w tym konkretnym przypadku nie oznacza znaku jakości, jak to ma miejsce zazwyczaj. Jest traktowana jako bilet wstępu dający możliwość uczestnictwa w programie.

Jest też dowodem na to, że instytucja wnioskująca o akredytację jest gotowa spełnić wszystkie standardy jakości Erasmusa, a przedstawione cele i działania zapewnią uczestnikom projektów możliwość mobilności edukacyjnej i przyczynią się do rozwoju organizacji. Z zaplanowanych działań będą mogli skorzystać nie tylko uczniowie, ale i kadra Centrum.

Warunkiem uzyskania akredytacji było przygotowanie odpowiedniego wniosku, który został szczegółowo przeanalizowany przez Narodową Agencję Programu Erasmus+ przyznającą akredytację.

- Dzięki pozytywnemu rozpatrzeniu - przez najbliższe pięć lat CKIW OHP w Pleszewie będzie mogło otrzymywać dofinansowanie do projektów pozwalających naszej młodzieży m.in. na zdobywanie doświadczenia zawodowego na zagranicznych stażach, kontaktów międzynarodowych, podnoszenie kompetencji językowych i interpersonalnych - tłumaczy Krystian Piasecki, dyrektor Centrum.

Z kolei kadra Centrum będzie miała szansę na poznanie oczekiwań pracodawców wobec absolwentów szkół zawodowych, wymianę doświadczeń z nauczycielami kształcącymi w tych samych zawodach, jak i również podniesienie kompetencji zawodowych i językowych.

Poniżej zdjęcia ze zrealizowanych już przez CKiW w Pleszewie staży zawodowych w ramach projektów finansowanych ze środków programu Erasmus+.

 

staz4 gr I staz5 grI

staz3 grI rzym gr I

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.