16 sierpnia uczestnicy Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Nowym Sączu udali się do kina Helios na film pt. „Sweat” z cyklu kino konesera.

Młodzi ludzie obejrzeli film opowiadający o trzech dniach z życia Sylwii, influencerki fitness, która zdobyła ogromną popularność w mediach społecznościowych. W realu dziewczyna otacza się grupą zaufanych jej osób, a na imprezach każdy próbuje ją poznać. Jednak z chwilą, gdy wyłącza telefon zostaje całkiem sama. Pomimo, że dzieli się wszystkim ze swoimi fanami, jej życie prywatne nie przypomina tego kolorowego z Instagrama. Kiedy bohaterka  zdecyduje się wyjawić w sieci, że czuje się samotna i wcale nie jest szczęśliwa daje początek cyklu wydarzeń, które stają się próbą zarówno dla niej i dla bliskich jej osób. Sylwia w ciągu trzech dni odkrywa również ciemną stronę swojej popularności,  poznając także prawdziwą bliskość.

Młodzież poprzez film poznała opowieść o tęsknocie za miłością w świecie, w którym kochają nas tłumy. Utwierdziła się w przekonaniu, że świat wirtualny rzadko jest autentyczny i jakie może nieść ze sobą zagrożenia. Celem wyjścia do kina było również kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych, integracja uczestników i wzmocnienie więzi koleżeńskiej. Po seansie uczestnicy udali się do lokalnej lodziarni na słodką „mroźną” niespodziankę

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.