• Kontrast strony

W dniach od 16 do 18 września 2021 roku młodzież z Hufca Pracy w Białymstoku (Podlaska WK) zrealizowała kurs zawodowy „Barista”. którego organizatorem było Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Białymstoku.

Kurs adresowany był w szczególności do pełnoletnich uczestników i absolwentów Ochotniczych Hufców Pracy. Jego realizacja miała na celu pomóc młodym ludziom nabyć oraz rozszerzyć kwalifikacje zawodowe odpowiadające realiom dzisiejszego rynku pracy, a w końcowym efekcie przyczynić się do znalezienia zatrudnienia.

Podczas szkolenia uczestnicy poznali między innymi cechy dobrego baristy, metody parzenia kawy oraz rodzaje kaw. Nauczyli się także wykorzystać różne dodatki do kawy, takie jak: mleko, czekolada, lody, bita śmietana, sosy, alkohol. Spróbowali opanować również tajniki „latte art” czyli sztuki „rysowania na kawie”.

Ponadto w trakcie trwania zajęć młodzież była ubezpieczona od następstw nieszczęśliwych wypadków, uzyskała dofinansowanie kosztów dojazdu na zajęcia oraz korzystała z wyżywienia. Po ukończeniu kursu uczestnicy otrzymali zaświadczenia potwierdzające nabyte umiejętności.

2
2
3
3
4
4

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.