XIX Dzień Papieski na Podkarpaciu

Młodzież z 9-10 Hufca Pracy w Krośnie oraz 9-12 Hufca Pracy w Jarosławiu przyłączyła się do ogólnopolskich obchodów XIX Dnia Papieskiego pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”.

By uczcić pamięć Wielkiego Polaka uczestnicy krośnieńskiej jednostki OHP przygotowali gazetkę ścienną, która stanowiła pretekst do pogadanki na temat przesłania św. Jana Pawła II. Młodzież chętnie wspominała historię życia i pontyfikatu Papieża Polaka, wspólnie czytając i kontemplując Jego słowa.

Z kolei w jarosławskim hufcu kadra i wychowankowie wzięli udział w kilku przedsięwzięciach, mających na celu oddanie hołdu św. Janowi Pawłowi II i przypomnienie Jego nauczania. Podczas zajęć młodzież wraz z wychowawcami wspominała – na podstawie zgromadzonych materiałów – postać, dokonania i pamiętne słowa swojego Patrona oraz 40. rocznicę pierwszej Pielgrzymki św. Jana Pawła II do Ojczyzny.

Na zakończenie odczytano fragmenty dzieła Papieża zatytułowanego „Wstańcie, chodźmy!”. Członkowie koła plastyczno-fotograficznego „Płomień” wykonali portret Ojca Świętego, tematyczną wystawę oraz gazetkę okolicznościową z cytatami Świętego. Delegacje klas wraz z komendantem i wychowawcą udały się pod pomnik św. Jana Pawła II, gdzie w ciszy i skupieniu odmówiły modlitwę oraz zapaliły znicze.