WORK EXPO 2019

Przedstawiciele Podkarpackiej Wojewódzkiej Komendy OHP wzięli udział 30 października w Europejskich Targach Pracy WORK EXPO zorganizowanych przez Międzynarodowe Targi Rzeszowskie w hali widowiskowo-sportowej „Podpromie”.

WORK EXPO to największe wydarzenie w regionie cieszące się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony wystawców, jak i osób poszukujących pracy. Udział w nim zgłosiło ponad 50 polskich i zagranicznych wystawców, którzy poszukiwali pracowników do prac sezonowych lub oferowali stałe zatrudnienie. Program Targów obejmował również prezentacje oraz wykłady firm z Podkarpacia i Polski.

 Stoisko Podkarpackiej WK cieszyło się dużym zainteresowaniem. Pośrednik pracy z Młodzieżowego Biura Pracy z Rzeszowa zachęcał do zapoznania się z dostępnymi propozycjami zatrudnienia krótkoterminowego i stałego. Z kolei doradcy zawodowi z rzeszowskiego Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej prezentowali nie tylko działalność poszczególnych jednostek OHP, ale także omawiały aktualną sytuację na podkarpackim rynku pracy. Odwiedzający stoisko mogli wypełnić ankietę poszukującego pracy oraz zapoznać się z ofertą kursów i szkoleń.

Podczas Targów zainteresowane osoby mogły przystąpić do wstępnych rozmów kwalifikacyjnych, a pracodawcy mieli możliwość rozpoczęcia procesu rekrutacyjnego i poznania przyszłego pracownika.