Wojewódzkie Prezentacje

W Sali Reprezentacyjnej na zamku w Ostródzie odbyły się 11 kwietnia 2019 r. Wojewódzkie Prezentacje Amatorskiej Twórczości Artystycznej Młodzieży OHP zorganizowane przez Warmińsko-Mazurską WK OHP oraz ostródzki Hufiec Pracy.

Swoje talenty wokalne, aktorskie, taneczne, iluzjonistyczne oraz plastyczne zaprezentowali uczestnicy z jednostek OHP z całego województwa.

Uroczystość rozpoczęła komendant ostródzkiego Hufca Pracy Teresa Wojtowicz, następnie głos zabrał Wojewódzki Komendant OHP Dariusz Rudnik, który podkreślił, że Wojewódzkie Prezentacje Artystyczne są znaczącą imprezą pozwalającą młodzieży wyrazić swoją ekspresję poprzez sztukę. Przekazał też od Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Artura Chojeckiego słowa wsparcia dla występujących. Życzliwe słowa pod adresem zebranej młodzieży skierował również wicestarosta ostródzki i Lider Wolontariatu Jolanta Dakowska, życząc dalszego uwrażliwienia na sztukę, która sprawia, że życie każdego człowieka jest ciekawsze.

Po części oficjalnej rozpoczęły się prezentacje artystyczne. W części konkursowej znalazło się 21 różnych występów. W ocenie jury poziom zmagań konkursowych był bardzo wysoki i wyrównany. Jury pod przewodnictwem kierownika Zespołu ds. programów europejskich i rynku pracy WM WK OHP Katarzyny Milczarek przyznało siedem nagród za występy artystyczne i sześć nagród za prace plastyczne.

Nagrody w kategorii występy sceniczne otrzymali Martyna Kobylińska z Grupy Wychowawczej z Braniewa („Kolęda Warszawska”); Maciej Owsianikow z ŚHP w Elblągu (występ iluzjonistyczny); Nikola Falęcka, Klaudia Nowikiewicz z HP w Ostródzie („Dear Future Husband”); Klaudia Suska z ŚHP w Elblągu (taniec nowoczesny „Genna Bounce Riddim Instrumental”); Joanna Wielichowska i Adrian Kurzacz z HP w Ostródzie („Carmen”); Klaudia Tymicka z OSiW w Pasłęku („O mnie się nie martw”); Kacper Polewiak z HP w Piszu (gra na fortepianie).
Z kolei najlepsze prace plastyczne wykonali: Gabriel Markowski z ŚHP w Elblągu („Logo OHP” płaskorzeźba 1x1m); Adrian Kułakowski z ŚHP w Elblągu („Czołgi i samochody” metaloplastyka); Kacper Górniak z HP w Giżycku („Lampa” metaloplastyka); Maciej Maliszewski z HP w Ostródzie („Architektura” fotografia); Dawid Jabłoński OSiW w Gołdapi („Kapslowe zwierzaki” metaloplastyka).

Nagrodę publiczności ufundowaną przez Wojewódzkiego Komendanta OHP w kwocie 500,00 zł i statuetkę otrzymała Joanna Wielichowska z HP w Ostródzie za utwór Sarsy „Carmen”, który wykonała wraz z Adrianem Kurzaczem. Nagrody specjalne przyznane przez Wizytator Kuratorium Oświaty w Olsztynie przyznano Martynie Kobylińskiej z Grupy Wychowawczej z Braniewa (utwór „Kolęda Warszawska”), Maciejowi Owsianikowi z ŚHP w Elblągu (występ iluzjonistyczny) oraz Klaudii Tymickiej z OSiW w Pasłęku (utwór „O mnie się nie martw”).