Uroczyście na Podlasiu

W miejscowości Gruszki, w siedzibie Nadleśnictwa Browsk, odbyło się 14 czerwca 2019 r. uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 podopiecznych jednostek wychowawczych Podlaskiej WK oraz podsumowanie działalności Wojewódzkiej Rady Młodzieży.

Wybór miejsca nie był przypadkowy, gdyż z pobliskiej wsi Guszczewina pochodziła Danuta Siedzikówna „Inka”, której pomnik znajduje się nieopodal kompleksu nadleśnictwa. Hołd bohaterce oddawany jest tutaj już cyklicznie, szczególnie przez uczestników OHP z Podlasia. Również w tym szczególnym dniu złożono kwiaty i zapalono znicze pod pomnikiem sanitariuszki. Delegacji przewodniczyli Wojewódzki Komendant OHP Adam Krzysztof Romatowski wraz z zastępcą Emilią Karwowską.

Kolejnym punktem uroczystości było rozdanie dyplomów gratulacyjnych oraz upominków dla uczestników wyróżniających się w danym roku szkolnym w działalności artystycznej, samorządowej, szkolnej, zawodowej, a także wysokimi wynikami w nauce, bardzo dobrą frekwencją na zajęciach szkolnych i praktycznych. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Klaudia Czarnobil, Klaudia Chmielewska, Kinga Danilczyk i Magdalena Karp z Hufca Pracy w Augustowie, Weronika Meller, Krystian Sałaj, Barbara Jasińska i Ewa Domalewska z Hufca Pracy w Suwałkach, Maria Magdalena Chojnowska, Anna Kurowicka, Dawid Kiryłowicz i Klaudia Chludzińska z Hufca Pracy w Białymstoku, Alicja Kalinowska, Milena Katarzyna Kordal, Natalia Żochowska i Patryk Chmielewski z Hufca Pracy w Łomży, Karolina Ciszewska, Maciej Barszczewski, Patrycja Pisiak i Robert Borys z Hufca Pracy w Kolnie, Emil Podleś, Klaudia Ogórkowska, Michał Zieliński, Sylwia Bednarek z Hufca Pracy w Zambrowie, Barbara Mońko, Katarzyna Śmiarowska, Patrycja Pacewicz i Patryk Kozikowski z Hufca Pracy w Grajewie oraz Kacper Wiesław Kiczkajło, Mateusz Turowski, Szymon Nobis i Zbigniew Knajp z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Wasilkowie.

W dalszej części spotkania, młodzież zrzeszona w samorządach lokalnych wraz opiekunem Wojewódzkiej Rady Młodzieży podsumowała inicjatywy zgłoszone w ramach Ogólnopolskiego Konkursu „Aktywność – dobry wybór 2019”. Następnie, korzystając z gościnności Nadleśnictwa w Centrum Edukacji Leśnej przygotowano wykład na temat szeroko pojętej ekologii, którego część praktyczna przeniosła się na ognisko integracyjne podsumowujące całe spotkanie.