Turniejowe zmagania

Hufiec Pracy w Garwolinie był współorganizatorem zorganizowanego 25 stycznia 2019 r., XII Wojewódzkiego Turnieju Tenisa Stołowego Młodzieży OHP dla jednostek Mazowieckiej Wojewódzkiej Komendy OHP.

Zawodników oraz zaproszonych gości powitał komendant garwolińskiego hufca Dariusz Rudka, który zaapelował do wszystkich uczestników turnieju o rywalizację w duchu idei fair play.

Młodzież, z zapałem przystąpiła do zmagań sportowych, licząc na jak najlepsze lokaty w klasyfikacji indywidualnej – osobno dla dziewcząt i chłopców, jak i drużynowej. Reprezentacje rozgrywały turniejowe mecze w systemie „każdy z każdym”. W opinii głównego sędziego zawodów Artura Kaczyńskiego, był to najbardziej obiektywny sposób na wyłonienie najlepszej drużyny i najbardziej skutecznego zawodnika.

Po zaciętej sportowej rywalizacji wśród dziewcząt pierwsze miejsce zdobyła Magdalena Poremba z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Jaciążku, druga była Monika Grabska z Hufca Pracy w Wołominie, a trzecia – Natalia Szkoda z Hufca Pracy w Pruszkowie.

W kategorii chłopców bezkonkurencyjny okazał się Michał Janowski z wołomińskiego hufca, tuż za nim uplasował się Dominik Zając z Hufca Pracy w Garwolinie, zaś trzecie miejsce przypadło w udziale Grzegorzowi Szelkowskiemu z Jaciążka.

Drużynowo zwyciężyła ekipa z Wołomina, druga była reprezentacja Jaciążka, a trzecie miejsce wywalczyli zawodnicy z Garwolina.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali pamiątkowe dyplomy, statuetki oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Mazowiecką WK OHP.