Turniej Piłki Nożnej

Łódzka WK OHP przy współudziale Hufca Pracy z Bełchatowa zorganizowała 17 października Wojewódzki Turniej Piłki Nożnej Młodzieży OHP – Orlik 2019.

Do bełchatowskiego Miejskiego Centrum Sportu przyjechało 12 drużyn z jednostek opiekuńczo-wychowawczych OHP z województwa łódzkiego. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy, a rywalizacja przebiegała w nich systemem każdy z każdym. Do półfinałów awansowały reprezentacje, które zajęły I i II miejsce w każdej z grup.

W meczu o pierwsze miejsce spotkały się drużyny z Wielunia i Łowicza. O wygranej zdecydowały rzuty karne, w których lepsza okazała się reprezentacja Hufca Pracy w Wieluniu. W meczu o trzecie miejsce zawodnicy z Kutna pokonali uczestników z Wieruszowa.

Najwięcej bramek w turnieju strzelił Jakub Bylewski z 5-22 HP w Łowiczu, a najlepszym bramkarzem uznano Juliana Zeleka z 5-21 HP w Wieluniu.

Medale, nagrody i pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Wojewódzkiego Komendanta OHP w Łodzi wręczały komendant Hufca Pracy w Bełchatowie Ewa Szperna oraz specjalista ds. kształcenia i wychowania Łódzkiej WK OHP Kinga Gudanis-Tomporowska.