Tropem Żołnierzy Wyklętych

Wielkopolska WK OHP, Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Niechanowie oraz Młodzieżowe Centrum Kariery we Wrześni byli organizatorami 8 października regionalnego konkursu pn. „Bieg Tropem Pamięci Żołnierzy Wyklętych”.

Przedsięwzięcie odbyło się na terenie kompleksu parkowego okalającego budynek niechanowskiego Ośrodka i wzięło w nim udział dziewięć drużyn. Tor przygotowany specjalnie na tę okazję składał się z licznych przeszkód, takich jak: lina wspinaczkowa, bieg z przeszkodami, bieg z obciążeniem czy przenoszenie rannego. Na trasie toru ukryte były pytania związane z historią Żołnierzy Wyklętych, a także informacje, które ułatwiały udzielenie odpowiedzi.

Pokonanie całej trasy wymagało nie tylko tężyzny fizycznej, ale także umiejętności współpracy i wewnętrznej motywacji. Bieg ten miał na celu nie tylko podtrzymanie świadomości historycznej na temat Żołnierzy Wyklętych, ale także promowanie aktywności fizycznej, zdrowego stylu życia oraz współpracy między sobą.

W klasyfikacji brano pod uwagę zdobyte punkty oraz czas pokonania trasy. Pierwsze miejsce na podium zajęła drużyna z Hufca Pracy we Wrześni, z drugiej lokaty cieszyła się drużyna z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Niechanowie, natomiast trzecie miejsce przypadło drużynie z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Chraplewie. Laureaci otrzymali puchary oraz nagrody rzeczowe.