Tolerancja i akceptacja

Młodzież z 4-3 Środowiskowego Hufca Pracy w Nowej Soli (Lubuska WK) przebywa w Berlinie w ramach polsko-niemiecko-białoruskiego projektu pt. „Tolerancja i akceptacja. Partnerzy dzisiaj i niezawodni przyjaciele w przyszłości”.

tolerancja2Po przybyciu na miejsce młodzież powitał przedstawiciel niemieckiej strony projektu Thomas Reide, po czym zorganizowano gry i zabawy integracyjne. W następnym dniu uczestnicy spotkali się z burmistrzem dzielnicy Marzhan-Hellersdorf Stefanem Komossem, a następnie zwiedzili najważniejsze zabytki Berlina, m. in. wieżę telewizyjną na Alexanderplatz ze słynnym zegarem, miejski ratusz, kościół św. Mikołaja, fabrykę czekolady, Muzeum Muru Berlińskiego oraz Muzeum Holokaustu.

W programie wyjazdu znalazła się również gra miejska, podczas której młodzież miała za zadanie odnalezienie niektórych zabytków Berlina. Organizowano też wieczorne gry i zabawy sportowe oraz warsztaty, których tematem przewodnim była tolerancja i akceptacja. Młode osoby z Polski, Niemiec i Białorusi wykonały pod kierunkiem instruktorów plakaty i płaskorzeźby dotyczące tych zagadnień. Przed uczestnikami jeszcze kolejne dni niezapomnianych wrażeń i przygotowanych dla nich atrakcji.