Śremskie kosmetyczki

150 godzin zajęć teoretycznych i praktycznych odejmowało szkolenie w zawodzie kosmetyczki z elementami stylizacji paznokci, które odbyło się w Młodzieżowym Centrum Kariery OHP w Śremie.

Szkolenie w ramach projektu „Od szkolenia do zatrudnienia – EFS”, rozpoczęło się od wykładów z podstaw anatomii i dermatologii. Wykształcona kosmetyczka musi potrafić ocenić stan defektów skórnych, tak, aby doradzić, czy niezbędna będzie ingerencja lekarska.

Kolejną umiejętnością jest wykonywanie zabiegów z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej: oczyszczanie, złuszczanie, nawilżanie skóry twarzy, szyi i dekoltu, masażu twarzy, depilacji ciała, makijażu dziennego i wieczorowego, czy stylizacji. Uczestniczki kursu poznały także techniki farbowania rzęs i brwi z regulacją łuku brwiowego, manicure i pedicure, zabiegi pielęgnujące i metody przedłużania paznokci.

Zajęcia odbywały się w Salonie Urody Kleo w Śremie. Po zakończeniu szkolenia odbył się egzamin, potwierdzający zdobyte umiejętności. Kolejnym krokiem w projekcie, będą trzymiesięczne praktyki w wybranych przez siebie zakładach pracy.