Rywalizacja w Niepołomicach

W Niepołomicach odbyły się XV Wojewódzkie Mistrzostwa OHP w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt oraz Wojewódzkie Mistrzostwa OHP w Szachach.

Czternaście drużyn zmierzyło się w Mistrzostwach w Halowej Piłce Nożnej, które najpierw rywalizowały systemem „każdy z każdym” w pięciu grupach eliminacyjnych. Następnie wygrani grup grali pomiędzy sobą. O ostatecznej klasyfikacji zadecydowała ilość uzyskanych punktów. Najlepsze okazały się zawodniczki ze Środowiskowego Hufca Pracy z Nowego Sącza, drugie miejsce wywalczyła drużyna z Hufca Pracy z Gorlic, a trzecie – reprezentacja Hufca Pracy z Limanowej. „Królową strzelców” została Katarzyna Zając z Nowego Sącza, najlepszą bramkarką – Marta Sępek, a najlepszą zawodniczką – Wiktoria Kosiba z Gorlic.

Z kolei w turnieju szachowym wzięło udział 15 uczestników, a zawody były prowadzone systemem szwajcarskim. Pierwsze miejsce i Puchar Wojewódzkiego Komendanta OHP otrzymał Tomasz Łach z Hufca Pracy w Niepołomicach, drugie – Konrad Kęsek z Hufca Pracy w Myślenicach, a trzecie – Damian Szymek z Centrum Kształcenia i Wychowania w Szczawnicy/Jabłonce.

Puchary, statuetki, medale, dyplomy i nagrody rzeczowe wręczyli zastępca Wojewódzkiego Komendanta OHP Bożena Rążewska (na zdjęciu u samej góry z lewej) i komendant 6-2 Hufca Pracy w Niepołomicach Zuzanna Polańska.