ECAM

 

Elektroniczne Centrum Aktywizacji Młodzieży ECAM to infolinia oraz serwis internetowy prowadzone przez Ochotnicze Hufce Pracy. ECAM to projekt skierowany do młodzieży (szczególnie osób w wieku 15-25 lat), ich rodziców i opiekunów, a także pracodawców. Jego celem jest ułatwienie skorzystania z możliwości, jakie proponują Ochotnicze Hufce Pracy w zakresie aktywności młodzieży na rynku pracy, edukacji, zawodowego doszkalania i informacji o zawodach, a także funkcjonowania w środowisku społecznym.

Dzwoniąc pod numer 222 500 525 (opłata za połączenie zgodna z taryfą operatora osoby dzwoniącej) młody człowiek uzyska najważniejsze informacje o możliwościach kształcenia i podnoszenia umiejętności zawodowych, usługach oferowanych przez Ochotnicze Hufce Pracy w zakresie edukacji, działalności wychowawczej oraz rynku pracy, a także dane teleadresowe jednostek OHP, które udzielą dodatkowych informacji, profesjonalnego doradztwa zawodowego i pomocy w znalezieniu pracy.

Konsultanci udzielą także informacji pracodawcom na temat zatrudniania młodocianych pracowników oraz refundacji ich wynagrodzeń.

Na stronie internetowej dokariery.pl, działającej w ramach ECAM, można znaleźć informacje o najnowszych trendach na rynku pracy, praktyczne porady dotyczące rozwoju zawodowego oraz poruszania się po rynku pracy, aktualne oferty pracy oraz informacje z regionalnych rynków pracy. Nowością są filmy z poradami zawodowymi i lifestyle’owymi oraz strefa z plikami do pobrania za darmo i do samodzielnego wydruku – można tam znaleźć np. plany lekcji oraz grafiki motywacyjne.

Na dokariery.pl znajduje się także strefa dla pracodawców, w której przedsiębiorcy mogą zapoznać się z przepisami dotyczącymi zatrudniania pracowników młodocianych i refundacji kosztów ich przygotowania zawodowego, sprawdzić, jak złożyć ofertę pracy lub znaleźć pracowników i stażystów.