Rynek pracy staje się rynkiem pracownika

Portal: Bartoszyce.wm.pl 28.09.2016


Targi Edukacji i Pracy w powiecie bartoszyckim odbyły się po raz drugi. Nie była to wyłącznie impreza na pokaz. Na stoiskach niektórych pracodawców można było rozmawiać o konkretnych miejscach pracy, a nawet spróbować, jak wygląda praca na oferowanym stanowisku.

Młodzieżowe Centrum Kariery OHP oraz Powiatowy Urząd Pracy w Bartoszycach po raz drugi zorganizowały Targi Edukacji i Pracy. Odbyły się one 28 września w Sali Młodzieżowego Domu Kultury. Otwierał je wojewoda Artur Chojecki.

Bezrobocie w naszym województwie jest najniższe od lat, co jest bardzo dobrym zjawiskiem. To powód, dla którego pracodawcy z regionu powinni coraz częściej i szerzej prezentować swoją ofertę, bo rynek pracy staje się rynkiem pracownika, a nie pracodawcy, który dyktuje warunki. To pracownicy mają coraz więcej możliwości, mogą więcej wymagać, a pracodawca te oczekiwania musi spełnić, jeśli chce mieć pracowników – mówił Chojecki. Dodał, że mimo najniższego wskaźnika bezrobocia, jego poziom w naszym województwie i tak jest najwyższy w kraju, a powiaty sąsiadujące z obwodem kaliningradzkim są jeszcze w trudniejszej sytuacji.

Dlatego cieszę się, że OHP i PUP podjęły cenną inicjatywę, aby takie targi pracy zorganizować. Bardzo chcemy, aby młodzi ludzie tu, w swoim powiecie, gdzie się uczą i mieszkają, znajdowali godną pracę i mogli się kształcić – mówił wojewoda. (…)

Autor: Andrzej Grabowski