Rozkosznie w Roskoszy

W ramach „Aktywnego wypoczynku z OHP” młodzież z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Szczawnicy-Jabłonce wypoczywała na Podlasiu. Miejscem zakwaterowania grupy był internat OHP w Białej Podlaskiej. Zarówno wychowankowie, jak i opiekunowie spotkali się z miłym przyjęciem i gościną tamtejszej kadry i dyrekcji Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania w Roskoszy.

Program pobytu obejmował m.in. wizytę w Zespole Dworsko-Parkowym w Roskoszy i zwiedzanie Wioski Ginących Zawodów, warsztaty cukiernicze i samodzielne wypieki, odwiedziny w pobliskiej jednostce wojskowej, spływ kajakowy po Bugu wzdłuż białoruskiej granicy, park linowy czy wycieczkę do stadniny koni w Janowie Podlaskim.

 

Młodzież cały tydzień spędziła niezwykle aktywnie. Już pierwszego dnia pobytu brała udział w grze terenowej, która była rozgrywana na terenie Zespołu Dworsko-Parkowego w Roskoszy. W czasie wolnym od zaplanowanych zajęć cała grupa uczestniczyła w dodatkowych aktywnościach: pływaniu w basenie należącym do bialskopodlaskiej Akademii Wychowania Fizycznego, grze w piłkę nożną i siatkówkę, wieczorze karaoke, ognisku i seansie filmowym w plenerze, wystawie rzeźb plenerowych festiwalu Landart oraz rejsie statkiem po Bugu.

W trakcie tygodniowych wakacji młodzież z gór zwiedzała okolice Białej Podlaskiej, kościoły i cerkwie w Pratulinie, w Parczewie, w Łukowie, pozostałości twierdzy Brześć koło Terespola.

W trzecim dniu pobytu z wychowankami CKiW w Szczawnicy-Jabłonce spotkali się goście z Komendy Głównej OHP z Warszawy – Dyrektor Wykonawczy ds. wychowania i współpracy międzynarodowej Beata Biały i dyrektor Biura Kształcenia i Wychowania Sławomir Męcina. Podczas zwiedzania Kalwarii Kodeńskiej rozmawiali z młodzieżą i pytali o wrażenia. Przy tej okazji udało się zrobić kilka wspólnych zdjęć m.in. przy pomniku Jana Pawła II – patrona OHP.