Przełamują bariery

W ramach realizacji projektu „Przełamać bariery” uczestnicy Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Ząbkowicach Śląskich (Dolnośląska WK) zaprosili mieszkańców na wydarzenie pt. „Wspólne grillowanie”.

W programie znalazły się elementy integrujące społeczność lokalną z każdej grupy wiekowej oraz osoby niepełnosprawne. Wspólną gimnastykę w rytm muzyki poprowadziła uczennica Liceum Ogólnokształcącego Karolina Gnach. Kolejnym punktem programu była gimnastyka korekcyjna kręgosłupa oraz gry i zabawy ruchowe.

W przerwach wystąpił jeden z członków grupy inicjatorów Patryk Kaszuba wraz ze swoją grupą taneczną. Zwieńczeniem spotkania była wymiana spostrzeżeń na temat projektu, wypełnienie ankiet ewaluacyjnych oraz wspólne grillowanie.

Działania, które są realizowane przez grupę inicjatorów mają na celu przede wszystkim zmianę nastawienia mieszkańców Ząbkowic Śląskich do osób niepełnosprawnych, starszych, potrzebujących wsparcia oraz zwykłego ludzkiego zainteresowania i odrobiny empatii. Dzięki projektowi udaje się dotrzeć do większej grupy osób.

Projekt „Przełamać bariery” jest finansowany przez Europejski Korpus Solidarności.