Promocji ciąg dalszy

W Chorkówce odbyła się XIX Biesiada Karpacka. Podczas imprezy swoją ofertę zaprezentowało Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Krośnie (Podkarpacka WK). Podobną akcję promocyjną przeprowadzono także w Kielcach na terenie tamtejszej galerii handlowej.

Głównym organizatorem XIX Biesiady Karpackiej, która znana jest z atrakcji rękodzielniczych, tanecznych, wokalnych oraz kulinarnych był miejscowy ośrodek kultury. W imprezie udział wzięli m.in. goście z gminy partnerskiej na Słowacji – Obce Brezovica. Stoisko Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Krośnie reprezentowane było przez doradcę zawodowego Marcina Kalenieckiego i specjalistę ds. rozwoju Marka Mrozka.

Odwiedzający stoisko CEiPM mieli możliwość uzyskania informacji na temat form wsparcia oferowanych przez OHP, zapoznania się z aktualnymi ofertami Młodzieżowego Biura Pracy, a także planem szkoleń i kursów zawodowych.  Pracownicy krośnieńskich jednostek promowali również projekt „Ginące zawody” oraz serwis dokariery.pl.

 

W galerii handlowej Korona w Kielcach z kolei pracownicy miejscowego Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży zorganizowali akcję promocyjno-informacyjną w ramach „Lato z OHP”. Zainteresowani ofertami pracy, kształceniem i podnoszeniem swoich kwalifikacji, mogli skorzystać z pomocy doradcy MCIZ i pośrednika pracy MBP w Kielcach.

Specjaliści z CEiPM udzielali również informacji na temat możliwości podjęcia praktycznej nauki zawodu w jednostkach ŚWK OHP w Kielcach i na terenie całego województwa. W ramach stoiska prezentowane były wakacyjne oferty pracy w Polsce i za granicą w takich branżach jak: handel, gastronomia, produkcja i usługi. Każdy chętny mógł skorzystać z pomocy przy pisaniu własnych dokumentów aplikacyjnych.