Promocja z Biegiem Jezior

Pracownicy Lubelskiej Wojewódzkiej Komendy OHP włączyli się w organizację festynu promującego rządowy program „Rodzina 500+” w Starym Uścimowie w powiecie lubartowskim. Piknik był imprezą towarzyszącą XXIX Biegowi Jezior i odbył się trzeciego sierpnia.

Gospodarzem festynu rodzinnego była wójt gminy Uścimów Eliza Smoleń. Wśród atrakcji: koncerty, stoiska z regionalnymi potrawami czy rejs motorówką po Jeziorze Maśluchowskim.

W ramach stoiska Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przedstawiciele Lubelskiej WK OHP z Lublina, Chełma, Radzynia Podlaskiego i Lubartowa zapewnili opiekę najmłodszym na placu zabaw. Wśród atrakcji znalazły się: malowanie twarzy, kolorowanie i zabawa bańkami mydlanymi. Strefa dla dzieci cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.

Stanowisko ustawiono w ramach promocji rządowego programu „Rodzina 500+” przy okazji festynu rodzinnego towarzyszącemu XXIX Biegowi Jezior. Nagrody najlepszym sportowcom na mecie wręczał sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej Krzysztof Michałkiewicz.

Bieg Jezior to cykliczna impreza rekreacyjna organizowana przez gminę Uścimów dla wszystkich przebywających nad jeziorami Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego. W tym roku trasa biegu głównego o długości 6,5 km przebiegała od Jeziora Krasne do Jeziora Maśluchowskiego. Trasa biegu młodzików z kolei o długości 2 km od remizy OSP w Maśluchach do Starego Uścimowa.