Pora na mechaników

Łódzka WK OHP, Hufiec Pracy w Łowiczu i tamtejszy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. 10 Pułku Piechoty przygotowali wojewódzkie eliminacje do ogólnopolskiego konkursu „Najsprawniejszy w zawodzie” w kategorii mechanik pojazdów samochodowych.

Do rywalizacji przystąpili reprezentanci siedmiu hufców pracy kończący naukę zawodu. W części teoretycznej uczestnicy odpowiadali na 30 pytań testowych, natomiast zadanie praktyczne polegało na pomiarach warsztatowych silnika samochodu osobowego.

Komisja konkursowa w składzie Jacek Podleśny – przewodniczący oraz Jan Cywiński i Mirosław Wojciechowski oceniała zorganizowanie stanowiska pracy, czynności związane z wykonaniem zadania z zachowaniem przepisów bhp.

Pierwsze miejsce zajął Przemysław Jakubik z Hufca Pracy w Rawie Mazowieckiej, drugie – Przemysław Piech z 5-1 Hufca Pracy w Łodzi, trzecie – Szymon Kopacki z Hufca Pracy w Wieruszowie.

Dyplomy i nagrody wręczyli młodzieży Wojewódzki Komendant OHP Barbara Stanisława Günther, dyrektor ZSP nr 1 Dariusz Żywicki oraz Mirosław Wojciechowski.