Pomidorowy sezon w pełni. Na plantacjach można zarobić.

Gazeta Pomorska-Kujawska, 5.09.2016


Akcja „Lato” to okazja żeby zarobić podczas sezonowych zbiorów owoców i warzyw. Biuro Pracy OHP czeka na chętnych do rwania pomidorów (…)

Mamy dobry sezon – mówi Monika Janicka, pośrednik pracy z Młodzieżowego Biura Pracy OHP. – Dotyczy to tak urodzaju na plantacjach, jak i chętnych do zatrudnienia się. Do tej pory lipnowskie biuro pośredniczyło w zbiorach owoców: wiśni, truskawek, malin. Chętni do pracy na plantacjach to osoby do 25 roku życia, uczący się, studenci, ale też niepracujący a chcący w ten sposób zarobić. Praca na plantacjach do łatwych nie należy i choć wykonywana jest na świeżym powietrzu, często w słońcu, wymaga dużej wytrwałości. Wybierają te zbiory, które im odpowiadają. Na polach w okolicach Lipna, Wielgiego, Skępego czy Brodnicy (plantacja w Miesiączkowie) można było zarobić od 30 do 90 złotych dziennie. (…)

Po zbiorach owoców przyszła pora na warzywa. W tym roku wyjątkowo dobrze obrodziły pomidory. – Pracodawcy mówią, że liczy się każda para rąk – twierdzi pośredniczka pracy. Pomidory na polach w okolicach Lipna i Wielgiego są dorodne, łatwo je zbierać. Można zarobić nawet 100 złotych dziennie. W przypadku plantacji w okolicach Wielgiego, pracodawca gwarantuje darmowy dowóz w obie strony. Praca trwa osiem godzin. (…)

Autor: Renata Kudeł