Orlikowy Turniej

15 drużyn z województwa łódzkiego wzięło udział 30 września w IV Wojewódzkim Turnieju Piłki Orlikowej Młodzieży OHP zorganizowanym na dwóch boiskach typu Orlik w Piotrkowie Trybunalskim.

Drużyny rywalizowały ze sobą w czterech grupach systemem każdy z każdym. W pierwszej fazie rozgrywek z grup wyszły drużyny z: Łowicza, Piotrkowa Trybunalskiego, Wielunia i Wieruszowa. W meczu o trzecie miejsce zmierzyły się reprezentacje z Łowicza i Wieruszowa, gdzie o zwycięstwie zdecydowała seria rzutów karnych, w których lepsza okazała się ekipa z Wieruszowa. Z kolei mecz o pierwsze miejsce rozegrały drużyny z Piotrkowa Trybunalskiego i Wielunia. Finał należał do gospodarzy i to piotrkowscy uczestnicy hufca po meczu zakończonym wynikiem 4:3 stanęli na najwyższym stopniu podium.

Fundatorami pucharów i nagród byli posłowie na Sejm RP, natomiast puchar i nagrody „złotej” drużynie ufundował Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz. To cenne trofeum wręczyła piotrkowskim zwycięzcom – w imieniu Ministra – poseł Anna Milczanowska. Fundatorem pucharu i nagród dla zdobywców drugiego miejsca (drużyny z Wielunia) był poseł Grzegorz Wojciechowski, który osobiście pogratulował reprezentacji. Trzecia drużyna otrzymała puchar ufundowany przez posła Roberta Telusa, który jednocześnie ufundował nagrody dla czwartej drużyny w turnieju. Nagrody brązowym medalistom ufundowała zaś komendant Łódzkiej Wojewódzkiej Komendy OHP Barbara Günther, a poseł Anna Milczanowska – nagrody dla trzech zwycięskich drużyn.

Przyznano również wyróżnienia indywidualne. Król strzelców, którym został Mateusz Kowalski z Piotrkowa Trybunalskiego otrzymał nagrodę prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, którą wręczył wiceprezydent Andrzej Kacperek. Najwszechstronniejszym zawodnikiem turnieju został Przemysław Graliński, odbierając statuetkę od posła Marka Matuszewskiego. Najskuteczniejszy bramkarz, Kamil Fresel z piotrkowskiej „złotej” drużyny otrzymał z rąk prezesa Okręgowego Związku Piłki Nożnej Stanisław Sipy statuetkę najlepszego bramkarza. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale.

 

piotrkow4
„Złota” drużyna z Piotrkowa Trybunalskiego z poseł Anną Milczanowską.
piotrkow5
„Srebrna” drużyna z Wielunia z posłem Grzegorzem Wojciechowskim.