Opolscy informatycy

Młodzież z jednostek opiekuńczo-wychowawczych Opolskiej WK OHP sprawdziła swoje umiejętności w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Informatycznej.

Do rywalizacji o najwyższy stopień podium przystąpili 28 marca br. uczestnicy Hufców Pracy w Polanowicach, Kędzierzynie-Koźlu, Nysie, Opolu, Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Oleśnie oraz grupy wychowawczej w Brzegu. Konkurs jak każdego roku składał się z części teoretycznej i praktycznej. W pierwszej z nich młodzi ludzie rozwiązywali test obejmujący swoim zakresem podstawową wiedzę informatyczną. Część praktyczna polegała na zaprezentowaniu samodzielnie przygotowanej pracy z zastosowaniem technologii informatycznych.

Jury, któremu przewodniczył Marcin Dzierżanowski – informatyk w Opolskiej WK OHP, przyznała pierwsze miejsce Dawidowi Łupickiemu z Hufca Pracy w Polanowicach. Drugie miejsce zdobył Robert Chudek z hufca w Nysie, a trzecie – Jakub Lewicki z grupy wychowawczej w Brzegu.

Celem konkursu było m.in. kształtowanie wśród młodzieży świadomości, że posiadanie i doskonalenie wiedzy informatycznej podwyższa jej kompetencje zawodowe, zwiększając tym samym szanse na rynku pracy.