Opole: Wycieczka śladami Jana Pawła II

Miasto rodzinne Jana Pawła II – Wadowice, Kraków, Zakopane oraz Kalwarię Zebrzydowską odwiedziła grupa dwudziestu uczestników OHP z województwa opolskiego. Młodzież mieszkała w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Lanckoronie.

W Wadowicach młodzież zapoznała się z historią życia Karola Wojtyły. – Mieliśmy okazję zobaczyć między innymi dawną cukiernię Hagenhubera oraz gimnazjum, gdzie uczęszczał późniejszy święty. Na zakończenie wycieczki udaliśmy się na przepyszne wadowickie kremówki – relacjonuje Anna Fedorowska, opiekun wycieczki.

Kolejny dzień to wyjazd do Krakowa oraz Zakopanego. – Kraków to miejsce najbliższe sercu Karola Wojtyły, to tutaj spędził całe swoje życie, nim zaczął posługę papieską w Watykanie – dodaje.  Młodzi turyści zwiedzili też Wawel, była okazja zobaczyć Dzwon Zygmunta, a także Sukiennice i Kościół Mariacki.

– Kolejnym punktem na trasie było Zakopane, gdzie młodzież udała się na Kasprowy Wierch, skąd rozpościera się zapierający dech w piersiach widok. Wyprawę w góry zakończono wspólnym posiłkiem na Krupówkach – mówi Anna Fedorowska.

Kolejny dzień uczestnicy spędzili odpoczywając w zaciszu Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej. Całość zakończyło leniwe popołudnie w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Lanckoronie.