Oglądaj „8 Wspaniałych”

Przed nami przedostatni – dziewiąty – odcinek reality show „8 Wspaniałych”. Uczestnicy programu zmierzą się ze swoimi trudnymi emocjami, słabościami czy demonami przeszłości. Nauczą się przezwyciężać przeciwności i spełniać marzenia. Widzowie będą świadkami, jak jeden z bohaterów przeciwstawia się grupie, realizując swoje zamiary. Zadanie specjalne przygotowane przez Martę Manowską to nauka tanga. Kris Kowalski okaże się wymagającym nauczycielem i nie obędzie się bez spięć. Panów czeka także organizacja wieczorka artystycznego dla pań z goszczącego ich ośrodka OHP. Podczas uroczystości zaprezentują oni napisaną specjalnie na tę okazję piosenkę.

Tym razem fachowego wsparcia udzieli im instruktor kowalstwa Jan Golinowski z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Oleśnicy. Bohaterowie programu będą też kontynuować remont domu młodej wdowy, w którym pomoże im instruktor robót wykończeniowych z Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Zamościu Sebastian Gazda wraz z uczestnikami OHP.

Dziewiąty odcinek programu zostanie wyemitowany na antenie TVP 1 w piątek (22 maja), o godzinie 20.30, a jego powtórkę będzie można obejrzeć w niedzielę 24 maja, o godzinie 17.30.

Program „8 Wspaniałych” został zrealizowany w lutym 2020 roku przy współpracy Telewizji Polskiej S.A z Komendą Główną OHP. Każdy z odcinków odbywa się przy zaangażowaniu kadry instruktorskiej i wychowanków Ochotniczych Hufców Pracy.

W programie zostało bowiem nagranych ośmiu instruktorów praktycznej nauki zawodu z różnych jednostek organizacyjnych OHP. Wszystko po to, by zasygnalizować możliwości realizacji przysposobienia zawodowego prowadzonego przez OHP dla młodzieży z problemami w realizacji standardowego cyklu nauki. W każdym z odcinków uczestniczy walczą też o odzyskanie pewności siebie, uświadomienie sobie swoich wad, samoakceptację, czyli zagadnień spójnych z elementami procesu wychowawczego OHP.

Wszystkie odcinki programu są również dostępne w serwisie vod.tvp.pl