Nowe warsztaty powstają przy Ochotniczym Hufcu Pracy w Starachowicach

Portal: echodnia.eu, 30.09.2016


Przy Ośrodku Szkolenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Starachowicach rozpoczęły się prace przy budowie nowego budynku, w którym będą mieścić się pracownie do nauki kilku zawodów.

Roboty budowlane zaczęły się na początku września i postępują bardzo szybko. Gotowe są już fundamenty, a pracownicy firmy MTM II, która jest wykonawcą zaczynają stawiać ściany. Budynek w stanie surowym zamkniętym ma być gotowy na 16 grudnia tego roku. Oddanie go do użytku przewidywane jest w przyszłym roku. W nowym budynku mają znaleźć się pracownie: budowlana, fryzjerska, mechaniczna i krawiecka. Będą tam także pomieszczenia biurowe i socjalne.

(…) We wtorek odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego w fundamenty budynku. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz Świętokrzyskich Ochotniczych Hufców Pracy, parlamentarzyści, duchowni, przedstawiciele władz samorządowych Gminy Starachowice i Starostwa Powiatowego, a także Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Starachowice” oraz młodzież ucząca się w OHP.