Niezapomniany klimat obozu

Do Szczawnicy i Zakopanego udała się młodzież z 9-10 Hufca Pracy w Krośnie w ramach ogólnopolskiego konkursu grantowego Komendy Głównej OHP „Aktywny wypoczynek z OHP – 2019”.

Opiekę nad 21. osobową grupą sprawowały wychowawczynie Aneta Więch, Jolanta Ochęduszko oraz Dorota Wais. Pobyt w Szczawnicy rozpoczął się od wyprawy wyciągiem krzesełkowym na Palenicę i zjazd z samego szczytu na wózkach grawitacyjnych, mogących rozwinąć prędkość do 23 km/h.

 

W kolejnych dniach uczestnicy obozu zwiedzali zamki w Czorsztynie oraz Niedzicy. Brali także udział w rejsie po Jeziorze Czorsztyńskim, a także w zdobywaniu najwyższego szczytu Pienin Środkowych należącego do Masywu Trzech Koron.

 

Kolejną atrakcją było zwiedzanie Zakopanego. Młodzież wjechała na Gubałówkę, była też pod „Wielką Krokwią”. Duże wrażenie na uczestnikach wyjazdu wywarł pobyt w Termach Chochołowskich, które są największym kompleksem basenowym na Podhalu. Najwięcej emocji wzbudził jednak 14 – kilometrowy spływ Dunajcem na pontonach.

W czasie pobytu uczniowie mogli poznać kulturę regionu, nauczyć się góralskich przyśpiewek, tańców i gry na instrumentach. Wieczorne ogniska i wspólne śpiewnie były okazją do integracji. Atmosfera wyjazdu zapewniła niezapomniany klimat obozu.