logo WER z flaga RP 750x100 28032019

6 grudnia 2019 roku uczestnicy Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Wasilkowie, realizujący naukę w Zespole Szkół im. Elizy Orzeszkowej w Sokółce, rozpoczęli 60 godzinny kurs języka niemieckiego. Kurs językowy jest nieodłącznym elementem przygotowania do wyjazdu na staż zawodowy w ramach projektu „Zagraniczne staże zawodowe - młodzi kucharze, murarze i mechanicy gotowi na standardy europejskie”. Uczestnicy, którzy przeszli żmudny i wymagający proces rekrutacji do projektu w maju 2020 roku wyjadą na dwutygodniowe praktyki w zawodzie mechanik w niemieckim ośrodku szkoleniowym w miejscowości Cottbus.

Zajęcia językowe rozpoczęły się od testu diagnostycznego, który kilkorgu z uczestników nie sprawił problemu, gdyż już wcześniej uczyli się języka niemieckiego. Pozostali uczestnicy mogli liczyć na wsparcie swoich kolegów oraz pani lektor – Marty Doroszkiewicz.

Podczas zajęć młodzież zostanie zapoznana z kulturą regionu, kraju oraz pozna słownictwo użyteczne w codziennym życiu, jak również słownictwo zawodowe z zakresu mechaniki. Okres przygotowań do wyjazdu będzie z pewnością czasem intensywnej nauki, ale jak twierdzą sami uczestnicy warto się uczyć i stawiać sobie nowe wyzwania.

Autor tekstu i zdjęć: Elżbieta Kochanowicz-Klej – OSiW Wasilków

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.