• Kontrast strony

Podlaska Wojewódzka Komenda OHP jest państwową jednostką budżetową wykonującą zadania państwa w zakresie zatrudnienia oraz przeciwdziałania marginalizacji i wykluczeniu społecznemu młodzieży, a także zadania w zakresie kształcenia i wychowania.

Struktura organizacyjna i dane teleadresowe
Jednostki organizacyjne
Rekrutacja uczestników OHP

Kadra EURES Podlaskiej WK
Wojewódzka Rada Programowa
Ochrona danych osobowych
Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Deklaracja dostepności

Działalność Podlaskiej WK OHP

W zakresie kształcenia i wychowania Podlaska WK OHP prowadzi działania mające na celu:

  • umożliwienie młodzieży, która nie ukończyła szkoły podstawowej albo nie kontynuuje nauki po ukończeniu tej szkoły, zdobycie kwalifikacji zawodowych oraz uzupełnienie wykształcenia;
  • umożliwienie młodzieży uzupełnienia ponadpodstawowego wykształcenia ogólnego i zawodowego.

W zakresie zatrudnienia oraz przeciwdziałania marginalizacji i wykluczeniu społecznemu Podlaska WK OHP:

  • organizuje zatrudnianie młodzieży powyżej 15 lat, która nie ukończyła szkoły podstawowej lub gimnazjum albo nie kontynuuje nauki po ukończeniu tych szkół; bezrobotnych do 25 roku życia; uczniów i studentów;
  • prowadzi poradnictwo zawodowe dla młodzieży  oraz mobilne centra informacji zawodowej;
  • inicjuje międzynarodową współpracę i wymianę młodzieży;
  • refunduje koszty poniesione przez pracodawcę na wynagrodzenia i składki na ubezpieczenia społeczne młodocianych pracowników, zatrudnionych na podstawie umowy o pracę w celu przygotowania zawodowego.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.