Nagroda specjalna dla hufca

7 kwietnia 2019 r. uczestnicy włocławskiego Hufca Pracy (Kujawsko-Pomorska WK) tradycyjnie, jak co roku, wzięli udział w X Święcie Żuru Kujawskiego.

Organizatorem imprezy, która odbyła się w Klubie „Łęg” było Włocławskie Centrum Kultury Browar „B”. Impreza, której głównym celem jest propagowanie kultury regionu oraz promocja tradycyjnej kujawskiej potrawy jaką jest żur co roku przyciąga wielu włocławian. Hufiec Pracy reprezentowała dwuosobowa drużyna kucharzy realizujących praktyczną naukę zawodu – Aneta Lewandowska i Marlena Jastrzębska.

Do konkursu przystąpili oprócz włocławskiego hufca przedstawiciele kół gospodyń wiejskich oraz podmiotów gospodarczych z terenu Włocławka i okolic, którzy prezentowali swoje oryginalne, tradycyjne, regionalne smaki.

Hufiec Pracy jako najmłodsza grupa w tegorocznym konkursie otrzymał nagrodę specjalną za kultywowanie tradycji wielkanocnych w tak młodym wieku. Uczestnictwo w konkursie było dla młodych ludzi sprawdzianem nabytych umiejętności, a także potwierdzeniem jakości kształcenia i wychowania w strukturach OHP.