Na stażu w Niemczech

Trwają staże zawodowe w ramach projektu „Z dobrym zawodem w dobrą przyszłość” (program Erasmus+), w których uczestniczą podopieczni Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Stargardzie i Hufca Pracy w Wałczu (Zachodniopomorska WK).

Młodzi kucharze i technolodzy robót wykończeniowych zdobywają doświadczenie w Zakładzie Promowania Kształcenia Zawodowego Przemysłu Budowlanego Berlin-Brandenburgia we Frankfurcie nad Odrą. Technolodzy uczą się budować ścianki z profili, czytać rysunki techniczne oraz wykonują zabudowę z płyt gipsowo-kartonowych. Z kolei kucharze pieką pieczywo, przygotowują śniadania, obiady i kolacje. Każdy z nich ma dostęp do nowoczesnego sprzętu stosowanego w gastronomii.

W wolnym czasie młodzież ma okazję zapoznać się z niemiecką tradycją i historią. Zwiedziła już Berlin i Frankfurt nad Odrą oraz wybrała się na kręgielnię i lokalną strzelnicę.

Wysoki poziom staży zawodowych, które zakończą się dla grupy ze Stargardu i Wałcza 13 kwietnia br. to także zasługa obecnych na miejscu opiekunów młodzieży Artura Kwaśnika oraz Mirosława Prusa. Stażystów wspiera też Michał Ritter.